درب اتوماتیک از صفر تا 100 (+بررسی قیمت و خرید)

درب اتوماتیک

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر ساختمان یا آپارتمانی، درب و پنجره آن است که امروزه با توجه به پیشرفت‌های مختلف و بسیاری که در صنعت ساختمان صورت گرفته است شاهد نمونه‌های بسیاری از درب‌ها و پنجره‌های مختلف هستیم. (اگر به دنبال خرید پنجره دوجداره هستید، می‌توانید محصول مورد نیاز خود را از ما تهیه کنید.) باید توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب یک درب مناسب برای ساختمان خود فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. انتخاب درب ورودی هر ساختمان بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه به صورت مستقیم با مسائل ایمنی و امنیتی آن ساختمان در ارتباط است. در هر بخشی از ساختمان که به عنوان ورودی قرار گرفته است باید درب نصب شود تا از این طریق مانعی برای ورود سارقین به وجود بیاید و در برابر بارش باران و وزش باد نیز به صورت نوعی عایق عمل کند. درب اتوماتیک همان‌طور که از نامش نیز پیداست نوعی از انواع درب‌های ساختمانی است که به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون دخالت دست باز و بسته می‌شود. این درب‌ها از سنسورهایی تشکیل شده‌اند که نسبت به حرکت بسیار حساس هستند و به محض مشاهده افراد باز و بسته می‌شوند. با امین در همراه باشید.

درب اتوماتیک سهولت در رفت و آمد را برای افراد یک ساختمان تضمین می‌کند و تنها کاری که آن‌ها باید انجام دهند این است که در مقابل قسمت ورودی قرار بگیرند تا درب برایشان باز شود. درب‌های اتوماتیک با استفاده از حسگرهای متفاوتی کار می‌کنند که این حسگرها امکان تشخیص حرکت، صدا، نور و وزن را دارند. به عنوان مثال برخی از درب‌ها دارای سنسورهای حساس به وزن‌اند و این حسگرها در کف زمین نصب می‌شوند و با قرار گرفتن فرد بر روی پادری لاستیکی مخصوص جلوی درب، درب باز می‌شود. یکی از رایج‌تریم سنسورهایی که در این گونه درب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد حسگرهای حرکتی است. این حسگرها طوری تنظیم می‌شوند که در صورت حرکت در اطراف نقاط مشخص شده، سیگنال‌هایی را برای سیستم موجود در درب ساختمان ارسال می‌کنند و سپس در برای افراد باز می‌شود. در واقع درب اتوماتیک زمانی باز می‌شود که مرکز کنترل توسط سنسور، یک سیگنال فعال سازی دریافت کند. پس از دریافت سیگنال، چرخ دنده جهت هدایت تسمه و قرقره فعال می‌شود و در باز خواهد شد. زمانی هم که سیستم درب اتوماتیک وجود فردی را در نقاط مشخص شده تشخیص ندهد، پیش از گذشت مدت زمان مشخصی درب بسته می‌شود.

انواع درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک را بشناسید

درب اتوماتیک شیشه‌ ای:

درب اتوماتیک شیشه ای با بهترین کیفیت

 درب شیشه ای اتوماتیک از یک اپراتور برای باز و بسته کردن لت‌ها، تشکیل شده است. همچنین دارای یک ست فریم و شیشه در شکل‌ها و فرم‌های مختلف است که به منظور جداسازی فضاهای مورد نظر کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع درب‌ها دارای محدودیت در ابعاد و اندازه اجرایی نیستند و می‌توانید در فضاهای مختلف، از درب اتوماتیک شیشه‌ای استفاده کنید. از جمله مزایای این نوع درب اتوماتیک می‌توانیم به مواردی مانند ظاهر زیبا، صرفه جویی در مصرف انرژی و … اشاره کنیم و باید بگوییم که این مزایای سبب شده‌اند که از درب اتوماتیک شیشه‌ای در اکثر اماکن شلوغ و پرتردد استفاده شود. همچنین لازم به ذکر است که به منظور افزایش استحکام درب اتوماتیک شیشه‌ای از شیشه سکوریت یا لمینت استفاده می‌شود.

انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای

انواع درب اتوماتیک شیشه ای که باید بشناسید

  • درب اتوماتیک کشویی: این نوع درب شیشه‌ای معمولاً اشکال گوناگونی دارد و با حرکت به سمت طرفیت باز می‌شود. این نوع درب رایج‌ترین نوع از انواع درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک است و به دلیل داشتن ظاهری زیبا و ساده در اکثر ورودی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • درب اتوماتیک تلسکوپی: این نوع درب نیز مانند درب کشویی با حرکت به طرفین یا به صورت اسلایدی باز و بسته می‌شود و حدوداً شبیه به همان درب اتوماتیک کشویی است؛ اما این دو درب با هم تفاوت‌هایی دارند. نحوه عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی به واسطه دو عدد لت متحرک است که این لت‌ها از هر طرف حدود 60 الی 70 درصد باز می‌شوند. لت‌های موجود در این درب به صورت هم‌زمان به یک سمت حرکت می‌کنند و در نهایت بر روی لت ثابت جمع می‌شوند. تفاوت درب کشویی و تلسکوپی بیشتر به دلیل فضایی است که در اختیار افراد قرار می‌دهند.
  • درب اتوماتیک گردان: این نوع از درب‌های شیشه‌ای بسیار خاص، شیک و زیبا هستند و البته قیمت بالایی نیز دارند. این نوع درب‌ها همان‌طور که از نامشان نیز پیداست به صورت چرخشی کار می‌کنند. درب اتوماتیک گردان، از یک سیلندر شیشه‌ای تشکیل شده که در مرکز آن، لوله و شفت اصلی درب قرار دارند که کار باز و بسته شدن آن را بر عهده دارند. درب شیشه‌ای اتوماتیک گردان به دلیل حالت چرخشی خود، همواره به شکل بسته دیده می‌شود و به همین دلیل به آن درب همیشه بسته نیز گفته می‌شود. این نوع درب به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، از هدر رفتن انرژی تا میزان قابل توجهی جلوگیری کرده و سبب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. قیمت انواع درب اتوماتیک گردان به مدل و متریال بکار رفته در آن بستگی دارد.
  • درب اتوماتیک نیم گرد: این نوع درب شیشه‌ای حدوداً مشابه درب اتوماتیک گردان است و تنها تفاوت میان این دو نوع درب در صاف و قوس‌دار بودن آن‌ها است. در این نوع درب شیشه‌ای اغلب از شیشه‌های سکوریت منحنی و قوس‌دار استفاده می‌شود و به همین دلیل نیز قیمت این نوع درب بیشتر از سایر درب‌های شیشه‌ای است. بیشتر کاربرد این درب نیز در ساختمان‌ها و محیط‌هایی است که حالت نیم دایره دارند.
  • درب اتوماتیک مثلثی: این نوع از درب شیشه‌ای اغلب برای فضاهایی مناسب است که دارای ورودی کمتری هستند. ویژگی بسیار خوب درب مثلثی در این است که به صورت زاویه دار قابل نصب است و بنابراین در اکثر ساختمان‌های مدرن شاهد این نوع درب هستیم. درب اتوماتیک مثلثی از دو ریل مجزا که با هم زاویه 90 درجه می‌سازند تشکیل شده است، به همین دلیل نیز باز و بسته شدن هر لت شیشه‌ای متحرک بر روی ریل مخصوص به خود رخ می‌دهد.
  • درب اتوماتیک تاشو: این نوع درب، از دیگر انواع درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک است که به درب اتوبوسی نیز شهرت دارد. درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو، به سمت طرفین تا شده و به این صورت باز می‌گردد و به همین دلیل کل عرض ورودی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. هر لنگه‌ی درب اتوماتیک تاشو از وسط به دو قسمت تقسیم شده و هر قسمت از طریق لولا به هم متصل می‌شوند و در هنگام باز شدن درب، این دو قسمت بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند؛ مانند همان حالتی که برای درب اتوبوس رخ می‌دهد. بر اساس عرض ورودی ساختمان، درب اتوماتیک تاشو می‌تواند به یک سمت یا به هر دو سمت جمع شود.

درب اتوماتیک پارکینگی:

درب اتوماتیک پارکینگی چیست

درب اتوماتیک پارکینگی یا درب حفاظتی به منظور تردد در مکان‌های عمومی و محافظت از فضاها و محیط‌های خاص استفاده می‌شود. این نوع درب دارای انواع مدل‌های متفاوتی است که بر اساس ویژگی‌های فضای مورد نظر، می‌توانید نوع مناسب و مورد نیاز را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. یکی از مزایای بسیار خوب درب اتوماتیک پارکینگی، باز و بسته شدن از طریق ریموت است که به دخالت دست نیازی نداشته و باز و بسته کردن درب‌های سنگین به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه کوچک انجام می‌شود.

انواع درب اتوماتیک پارکینگی

انواع درب اتوماتیک پارکینگی در ایران

  • درب اتوماتیک زیر سقفی: این نوع درب به شکل پنل‌هایی بزرگ یا یک تکه است و هنگام باز شدن، تمامی صفحات یا پنل یک تکه به زیر سقف فرو رفته و سپس مجدداً به سمت پایین حرکت کرده و فضای عبور درب ورودی را می‌بندد. درب پارکینگی اتوماتیک زیر سقفی بیشتر به عنوان درب‌های گاراژ فیلم‌های هالیوودی، مورد استفاده قرار می‌گیرد و افراد خاص و کمی هستند که به نوع درب برای پارکینگ خود علاقه دارند.
  • درب اتوماتیک ریلی: درب اتوماتیک ریلی از یک چرخ دنده بسیار قدرتمند، تشکیل شده که هنگام شروع به کار، با دنده شانه‌ای برخورد کرده و به این صورت باعث باز و بسته شدن درب می‌شود. درب ریلی اتوماتیک پارکینگ دارای ابعاد مختلفی است که هر یک بر اساس سایز و اندازه قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. از این نوع درب بیشتر به عنوان درب ورودی کارخانه‌ها و مراکز صنعتی استفاده می‌شود.
  • درب اتوماتیک بازویی: درب اتوماتیک پارکینگی بازویی از جمله رایج‌ترینانواع درب‌های اتوماتیک پارکینگ است که طرف‌داران زیادی نیز دارد. این نوع درب دارای دو نوع تک لنگه و دو لنگه است که اغلب برای پارکینگ‌های بزرگ رب مناسبی است؛ چراکه این درب هنگام باز و بسته شدن، فضای زیادی را اشغال می‌کند. درب پارکینگ بازویی یک لنگه، به صورت 90 درجه باز می‌شود و مناسب برای پارکینگ‌هایی است که تنها از یک طرف دارای فضای بیشتری هستند. درب پارکینگ بازویی دو لنگه بر خلاف درب تک لنگه برای باز شدن هر دو لنگه به فضای بیشتری نیاز دارد و برای پارکینگ‌هایی مناسب است که از هر دو طرف فضای اضافی کافی در اختیار داشته باشند.

اگر برای پارکینگ یا استخر خود نیاز به سایبان برقی دارید، می‌توانید از امین در تهیه کنید.

درب اتوماتیک کرکره برقی:

درب اتوماتیک کرکره برقی

درب اتوماتیک کرکره برقی مدل پیشرفته‌تر و مدرن‌تر درب‌های کرکره‌ای ساده و قدیمی است. شاید این درب‌ها از نظر ظاهری شباهت‌هایی با هم داشته باشند؛ اما به طور کلی اصلاً شبیه به هم نیستند و تفاوت‌های زیادی دارند. درب اتوماتیک کرکره برقی نسب به سایر انواع درب‌های اتوماتیک قیمت  پایین‌تری دارد و بیشتر برای درب پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت کرکره این نوع درب‌ها به جنس و نوع متریال به کار رفته در آن بستگی دارد؛ بنابراین رنج قیمتی این نوع درب‌های اتوماتیک متنوع و متفاوت است. همچنین نوع تیغه و موتور به کار رفته در انواع درب کرکره برقی نیز با یکدیگر متفاوت دارد. معمولاً کرکره‌هایی که دارای تیغه‌ی گالوانیزه یا تیغه کرکره فولادی هستند در پارکینگ منازل به کار برده می‌شوند و کرکره‌هایی که جنس تیغه آن‌ها از پلی کربنات است، به دلیل استحکام و مقاومت بالاتر در مکان‌هایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند به عنوان مثال از این نوع درب‌ها در صرافی‌ها یا طلا فروشی‌ها استفاده می‌کنند.

برای خرید درب برقی، می‌توانید بر روی امین در حساب کنید.

این مطلب ادامه دارد…