درب شیشه‌ای گردان (پیش از خرید حتما بخوانید!🛒)

درب شیشه‌ای گردان

اگر در دنیای درب اتوماتیک تا بحال گشت و گذاری کرده باشید، احتمالاً نام درب شیشه ای گردان را شنیده اید! البته این نوع درب اتوماتیک دارای نام‌های متفاوتی از جمله درب اتوماتیک چرخان و درب اتوماتیک ریولینگ (Revolving) است. اگر دوست دارید که اطلاعات جامعی راجع به این نوع درب اتوماتیک کسب کنید، با امین دُر همراه باشید.

استفاده از درب شیشه ای گردان دارای جنبه‌ها و دلایل مختلفی از جمله افزایش زیبایی و لوکس نشان دادن یک فضای کار نیز می‌باشد. این نوع درب اتوماتیک شیشه ای دارای یک محفظه شیشه ای است که با چرخش موجب جابجایی افراد داخل کابین می‌گردد.

افرادی که برای نصب درب شیشه ای گردان می‌آیند، می‌توانند تعداد دفعات چرخش را تنظیم کنند و حتی قادر هستند که در را در حالتی قرار دهند که فقط باز شود و یا فقط بسته شود. این نوع درها قابلیت دیگری هم دارند و آن هم صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان است.

 


این مطلب هم می‌تواند برایتان مفید باشد: سایبان برقی (مشخصات، خرید و بررسی)


 

درب اتوماتیک ریولوینگ (Revolving)

درب اتوماتیک ریولوینگ (Revolving)

در میان درب‌های اتوماتیک، درب ریولوینگ درب برقی لاکچری و گران قیمتی محسوب می‌شود که از آن معمولاً در مراکز و یا شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شود. این نوع از درب‌های اتوماتیک به واسطه وجود سنسورهای مختلف، موتور و اپراتور به صورت اتوماتیک قابلیت باز و بسته شدن را دارد و نیازی نیست که حتماً دخالت دست یا نیروی مکانیکی مانند هل دادن در کار باشد تا در کار کند.

معمولاً مکانیزم درب شیشه ای گردان به صورتی تنظیم می‌شود که امکان ورود و خروج هوا و گرما میسر نخواهد بود چرا که استفاده از درب اتوماتیک گردان برای محل‌هایی که اختلاف دمای داخل و خارج آن بسیار زیاد است، توصیه می‌شود.

 


این مطلب هم برایتان مفید است: درب اتوماتیک از صفر تا 100 (+بررسی قیمت و خرید)


نحوه عملکرد و شیوه کار درب شیشه ای گردان

به صورت پیشفرض نحوه عملکرد درب شیشه ای گردان به این صورت است که درب ساکن می‌ماند و پس از ورود عابر به داخل درب اتوماتیک چرخشی، درب برقی شروع به حرکت می‌کند! همچنین پس از خارج شدن فرد، درب شیشه ای گردان، مجدداً تا وارد شدن نفر جدید ساکن می‌ماند. (این نوع درها اگر در مناطقی نصب شوند که تردد زیاد است، درب شیشه ای گردان به صورت مداوم در حال چرخش خواهد بود!)

انواع درب شیشه ای گردان که می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید، عبارت اند از:

 • درب برقی گردان 2 باله
 • درب برقی گردان 3 باله
 • درب برقی گردان 4 باله
 • درب برقی 3 یا 4 باله با ویترین خارجی
 • درب برقی گردان بریک اوت (خروج اضطراری)

خرید درب برقی شیشه ای گردان

خرید درب برقی شیشه ای گردان

اگر تمایل دارید تا برای خرید درب برقی شیشه ای گردان اقدام کنید، باید چندین نکته مهم را قبل از خرید در نظر بگیرید تا خریدی مطمئن بر اساس نیاز خود داشته باشید. معمولاً کارشناسان ما در هنگامی که با آن‌ها برای مشورت تماس می‌گیرید، چند سوال اساسی و مهم را از شما می‌پرسند تا بهترین نوع درب شیشه ای گردان که به آن نیاز دارید را به شما معرفی کنند که عبارت اند از:

 • میزان رفت و آمد
 • سن کاربران
 • میزان توقف درب اتوماتیک گردان
 • وسایل و متعلقات اضافه ای که کاربران درب اتوماتیک در هنگام عبور از در با خود به همراه دارند
 • و …

همه عواملی که در بالا ذکر شد می‌تواند بر روی خرید درب اتوماتیک گردان تاثیرگذار باشد و فرایند پیچیده ای را در این زمینه برای شما بسازد! به عنوان ما به کسانی که قصد دارند از درب شیشه ای گردان در یک بانک استفاده کنند، توصیه می‌کنیم که اگر رفت و آمد افراد به درون بانک آن‌ها زیاد است، از درب اتوماتیک ریولینگ 4 باله استفاده کنند.

سرعت حرکت درب برقی شیشه ای گردان همچون سایر انواع درب‌های اتوماتیک، قابلیت تنظیم را دارد، اما بهتر است که در مکان‌های پر رفت و آمد از سایر مدل‌های درب اتوماتیک استفاده شود. این نوع از درهای اتوماتیک، بیشتر جنبه نمایشی دارند و برای هتل‌ها، رستوران‌ها و مواردی از این دست بیشتر کاربرد دارند. (به صورت کلی این نوع درب‌ها برای مکان‌هایی که به صورت یکباره با جمعیت زیادی روبرو نیستند، کاربرد دارند.)

با افتخار می‌توانیم اعلام کنیم که مجموعه امین در به عنوان یکی از بهترین وارد کننده و تولید کننده درب‌های اتوماتیک شیشه ای، این قابلیت را دارد که درب‌های اتوماتیک ریولوینگ با باله‌های با قابلیت حرکت و جداسازی حول محور لولا را برای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا نماید.

 


این محصول هم برایتان کاربردی خواهد بود: خرید درب برقی (+بررسی کرکره برقی)


کاربرد درب شیشه ای گردان چیست؟

کاربرد درب شیشه ای گردان چیست؟

یکی از سوالات متداول خریداران این است که کاربرد درب شیشه ای گردان چیست؟ معمولاً در جواب این دسته از افراد بیان می‌کنیم که درب اتوماتیک گردان برای محل‌هایی که ازدحام جمعیت در دهنه‌های ورودی و خروجی بسیار زیاد است، قابلیت استفاده را دارد چرا که در هر بار چرخش می‌توان تعداد زیادی از افراد را وارد و همزمان خارج کرد.

به صورت کلی درب برقی ریولوینگ برای مکان‌هایی که اختلاف دمای بسیار زیادی هم دارند، توصیه می‌شود چرا که می‌تواند مانع از خروج هوا شود. پس به صورت کلی می‌توان این نوع از درب اتوماتیک را برای مکان‌های زیر مناسب دانست:

 • هتل‌ها
 • مراکز تجاری و اداری
 • فرودگاه‌ها
 • بیمارستان‌ها
 • مجتمع‌های مسکونی

این مطلب را از دست ندهید: تیغه کرکره فولادی (مزایا یا معایب) + خرید با ضمانت


کاربرد باله‌ها در درب شیشه ای گردان چیست؟

کاربرد باله‌ها در درب شیشه ای گردان چیست؟

اگر درب شیشه ای گردان 4 باله داشته باشیم، هر پره به 90 درجه تقسیم می‌شود و 4 قسمت مجزا برای عبور افراد به داخل ساختمان فراهم خواهد کرد. در این حالت و مدل نسبت به سایر موارد سرعت جابجایی افراد به داخل ساختمان با توجه به تعداد باله‌ها و نزدیکی آن‌ها به یکدیگر بیشتر خواهد بود.

اگر محلی که قرار است از درب شیشه ای گردان استفاده کنید، هتل یا مجموعه گردشگری و تفریحی است که قرار است کاربران با خود وسایلی همچون چمدان را حمل کنند، توصیه می‌شود که در هر بخش برای کاربران، فضای بیشتری را در نظر بگیرید. معمولاً به این دست از مکان‌ها ما درب اتوماتیک ریولوینگ سه باله ای را توصیه می‌کنیم که هر پره زاویه ای 120 درجه را در نظر می‌گیرد و کاربران قادر به حمل وسایل همراه خود هستند.

 


این مطلب را هم بخوانید و از اطلاعات آن استفاده کنید: درب اتوماتیک شیشه ای (+بررسی، قیمت و خرید با ضمانت)


ویژگی‌های درب شیشه ای گردان

ویژگی‌های درب شیشه ای گردان

برای شناخت هرچه بیشتر این نوع درب‌های اتوماتیک، توصیه می‌شود که حتماً نگاهی به ویژگی‌های آن‌ها بیندازید:

 • سرعت بالا و قابلیت تنظیم آن (این ویژگی کمک می‌کند که در هنگام ورود افراد معلول یا مسن که قابلیت هماهنگی با سرعت باز و بسته شدن را ندارند، مناسب باشد.)
 • قابلیت نصب سیستم‌های کنترل تردد
 • جلوگیری از اتلاف انرژی
 • زیبایی ظاهری و لوکس بودن
 • قابلیت نصب با انواع فریم‌های پهن و باریک با جنس استیل و آلومینیوم
 • استفاده از موتورهای قدرتمند و encoder برای افزایش امنیت کاربران
 • عدم تداخل افراد هنگام ورود و خروج از درب اتوماتیک
 • و …

 


به فکر خرید پنجره دوجداره برای پروژه‌تان هستید؟ سری به صفحه خرید پنجره دوجداره (+بررسی قیمت) در سال 1401 بزنید


و در نهایت …

اگر برای خرید این نوع از درب اتوماتیک مردد هستید، توصیه می‌کنیم که حتماً با ما تماس بگیرید چرا که کارشناسان مجموعه امین در می‌توانند به شما کمک کنند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

 

سوالات متداول درب شیشه ای گردان

کاربرد درب شیشه ای گردان یا درب اتوماتیک ریولوینگ چیست؟

درب برقی گردان در میان درب‌های اتوماتیک، رتبه اول را در میان سایر درب‌های شیشه ای دارد. درب شیشه ای تمام گرد به خوبی از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می‌کند و قابلیت تنظیم سرعت را متناسب با محل کاربر دارد.

آیا درب‌های شیشه ای گردان در مکان‌هایی که شلوغ هستند و تردد زیاد است، کاربرد دارند؟

درب‌های شیشه ای گردان کمک می‌کنند که افراد به صورت همزمان از طریق درب‌های شیشه ای خارج و وارد شوند. (این موضوع را در نظر بگیرید که این نوع درب‌ها بیشتر حالت نمایشی و زیبایی دارند و بهتر است که برای مکان‌های بسیار شلوغ از درهای اسلایدینگ استفاده کرد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *