پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک، معجزه ای در صنعت ساختمان سازی

پنجره_دوجداره_آلومینیومی_ترمال_بریک

همه ما در خانه‌های قدیمی که بودیم به راحتی مشاهده می‌کردیم که چطور یک پنجره آلومینیومی قادر به انتقال حرارت و دما به آسان‌ترین شکل ممکن است! برای از بین بردن چنین نقص بزرگی که در دنیای پیشرفته امروز دیگر قادر به تحمل توسط انسان‌ها نیست، از پروفیل ترمال بریک برای تولید درب و پنجره آلومینیومی استفاده می‌شود! در واقع درب و پنجره دوجداره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی جهان است که باعث تغییرات شدیدی در دنیای ساختمان سازی شده است. امروز در سایت امین در قصد داریم با معرفی این محصول و بررسی آن از زوایای مختلف به شما کمک کنیم که اطلاعات کاملی راجع به آن بدست آورید. همراه ما باشید.

اگر بخواهیم به معنای لغوی ترمال بریک مراجعه کنیم، متوجه می‌شویم که معنای آن در فرهنگ لغت انگلیسی شکست حرارتی است! در واقع این ماده باید باعث شکست حرارت شده و جلوی انتقال آن را بگیرد. در پنجره آلومینیومی، ترمال بریک به این معناست که لایه ای خاص در میانه دیوارهای پروفیل آلومینیوم قرار می‌گیرد تا از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری کند.

به صورت خلاصه فرایند تولید این نوع پنجره‌های خاص به صورت دوخته شدن لاستیک‌های پلی آمید ما بین جدا داخلی و خارجی پروفیل توسط ماشین آلات برای جلوگیری از نفوذ سرما، گرما و صوت است. همچنین این نوع لاستیک‌ها می‌تواند امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را فراهم کند.

بهترین پروفیل ترمال بریک موجود در بازار ایران

بهترین پروفیل ترمال بریک موجود در بازار ایران

پروفیل‌های ترمال بریک از طریق تیغه ای به نام پلی آمید که بازه دمایی بین منفی 50 تا مثبت 220 را تحمل می‌کنند، تولید می‌شود. این پروفیل‌ها که از دو پروفیل درونی و بیرونی تشکیل شده اند به وسیله پلی امید به هم متصل می‌شوند که در واقع همین پلی آمید است که تبادل حرارتی داخلی و بیرونی پنجره را از بین می‌برد.

(به صورت کلی تیغه یا تسمه پلی آمید را باید مابین پروفیل‌های بازشو و قاب آلومینیوم قرار دهیم تا پروفیل آلومینیوم به یک پروفیل کاملاً عایق تبدیل شود که این موضوع در از بین بردن حرارت بین بدنه بیرونی و داخلی پنجره دوجداره آلومینیومی کاملاً موثر است.)

چرا باید از لاستیک‌های پلی آمید در پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک استفاده کنیم؟

هنگامی که صحبت می‌شود تا از پلی آمید استفاده کنیم، احتمالاً برای شما یک علامت سوال بزرگ شکل می‌گیرد و آن هم چرایی این موضوع است! حقیقت این است که پلی آمید می‌تواند خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا، در برابر مواد شیمایی، آب و حتی اشعه UV حفظ کند.

این موضوع باعث می‌شود که تیغه پلی آمید طول عمر و استحکام بالایی نسبت به سایر مواد اولیه داشته باشد و بهترین گزینه برای استفاده ما باشد. جالب است بدانید که هرچقدر ضخامت تیغه پلی امید بیشتر باشد، پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک می‌تواند به عنوان عایق حرارتی، عملکرد مناسب‌تری داشته باشد.

شما می‌توانید برای خرید پنجره دوجداره از طریق شرکت امین در اقدام کنید. همچنین اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی داشته باشید، کارشناسان مجموعه ما در خدمتتان هستند تا بهترین راهنمایی را در این زمینه به شما ارائه کنند.

ویژگی‌های بهترین پروفیل ترمال بریک

ویژگی‌های بهترین پروفیل ترمال بریک

هنگامی که صحبت از بهترین پروفیل ترمال بریک می‌شود، منظورمان ضریب عایق حرارتی نسبت به آلومینیوم است که از 203 به 4 کاهش پیدا می‌کند. در واقع اگر بخواوهیم به زبان ساده‌تری این موضوع را بیان کنیم، باید بگوییم که بهترین پروفیل ترمال بریک قادر است که رسانایی را در آلومینیوم قطع کند.

بر اساس تجربه خود باید بیان کنیم که شکل و نحوه قرارگیری پلی آمید و مشخصات پروفیل پنجره ترمال بریک می‌تواند در این موضوع نقش ویژه ای داشته باشد. بر اساس نظرات مشتریانمان و تجربه ای که در این حوزه از گذشته به دست آورده ایم، باید بگوییم که از نظر ما هر پروفیل ترمال بریکی که ویژگی‌های زیر را داشته باشد، ایده آل است:

دوخت صحیح پلی آمید

اولین ویژگی که باید بهترین پروفیل پنجره ترمال بریک داشته باشد، دوخت صحیح پلی آمید آن است که باید توسط دستگاه‌های مخصوصی انجام بگیرد! (متاسفانه برخی از افراد به واسطه کاهش هزینه این کار را انجام نمی‌دهند که باعث می‌شود در بعضی قسمت‌ها اتصال تیغه‌ها با پروفیل آلومینیوم قطع شود و مقاومت پنجره نسبت به حرارت کم شود.)

مقاومت مکانیکی کشوها

ویژگی دوم بهترین پروفیل ترمال بریک به طراحی پنجره بر می‌گردد چرا که در آن زمان است که باید به مواردی همچون وزن لنگه، عرض و ارتفاع بازشو از پروفیل‌های مناسب و استاندارد گفته شود.

مجموع دو ویژگی بالا می‌تواند پروفیل پنجره ترمال بریک را برای ما ایده آل کند. در مجموعه امین در ما تنها محصولاتی را به مشتریان خود ارائه می‌کنیم که در آن‌ها بهترین مواد اولیه به کار رفته باشد. شما می‌توانید برای تهیه درب اتوماتیک، کرکره برقی و درب شیشه ای اتوماتیک هم بر روی مجموعه ما حساب کنید.

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

همانطور که در این مطلب به صورت چند باره هم اشاره کردیم، پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، رطوبت و صوت است! این ویژگی‌ها باعث می‌شود که پنجره ترمال بریک از اتلاف انرژی تا حد بسیار مطلوبی جلوگیری کند و گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه‌ها دیدگاه مثبتی دارند.

البته موارد بالا تنها فایده این نوع پنجره خاص نیست، بلکه شما می‌توانید آرامش بیشتری در محیط هم تجربه کنید چرا که آلودگی صوتی کمتری را هم تجربه می‌کنید و می‌توانید با آرامش بیشتری در محل کارتان فعالیت کنید و یا در کنار خانواده تان تلویزیون تماشا کنید.

برخی از افراد جدا از آرامش، سبک و عایق حرارتی بودن این نوع پنجره‌ها به موضوع دیگری هم توجه دارند و آن هم زیبایی است! پنجره‌های ساختمانی اگر رنگ زیبایی داشته باشند، می‌توانند در زیبایی نمای ساختمان تا حد بسیار زیادی تاثیرگذار باشند.

رنگ‌های پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق العاده ای که دارند، می‌توانند به 250 رنگ باشند! در واقع هر ساختمانی با هر نمایی می‌تواند از هر نوع رنگی که می‌خواهد برای پنجره‌های خود استفاده کند. جالب است بدانید که رنگ‌های به کار رفته برای پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک به واسطه اینکه در کوره سخت شده اند، ضد ضربه و ریختگی هستند.

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک چقدر است؟

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک چقدر است؟

برای آنکه به قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک برسیم، باید قبل از آن به این موضوع فکر کنیم که چه عواملی در این موضوع تاثیرگذار هستند! موارد زیر می‌توانند جزو تاثیرگذارترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت تمام شده یک پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک باشند:

 • برند پروفیل مصرفی (معروف‌ترین برندهای تولید کننده عبارت اند از آکپا ایران، آلتران و پیمان)
 • اندازه فریم اصلی پنجره‌ها، تیپ بندی و ابعاد بازشو آن‌ها
 • برند یراق آلات و نوع بازشو (بازشو می‌تواند انواع مختلفی از جمله کشویی، لولایی، دوحالته، لیفت اند اسلاید، فولکس واگنی، آکاردئونی و … داشته باشد)
 • کیفیت لاستیک‌های آب بندی و هوا بندی
 • نوع شیشه مورد استفاده (مواردی از جمله ضخامت شیشه هر جداره، رنگی بودن شیشه، برند شیشه مصرفی و … در این زمینه تاثیرگذار هستند.)

چرا باید از پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک استفاده کنیم؟

چرا باید از لاستیک‌های پلی آمید در پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک استفاده کنیم؟

هنگامی که صحبت از مزایای این نوع شیشه می‌شود، باید این را در نظر بگیرید که مواردی همچون عایق رطوبتی بودن، وزن سبک، غیر قابل اشتعال بودن، عایق صوت و حرارت، زیبایی، تنوع رنگ زیاد و دلخواه و … از جمله مزایایی هستند که با استفاده از یک پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک می‌توانید برای خود به ارمغان آورید، اما تمام شد؟ خیر! در ادامه برخی دیگر از مزایای این نوع پنجره را بیان خواهیم کرد:

 • مقاومت در برابر فشار باد
 • قابلیت ساخت پنجره در ابعاد و طرح‌های مختلف
 • قابلیت بازیافت و سازگاری بسیار بالا با محیط زیست
 • استفاده از انواع سیستم پنجره کشویی، لولایی، لیفت اند اسلاید و …
 • قابلیت اجاره به شکل شیشه دوجداره، سه جداره و انواع ساختار مثل سکوریت، لمینت و ساده
 • مقاومت بسیار بالا در برابر تغییر رنگ و شکل ناشی از عوامل مختلف همچون نور خورشید، باران، برف و …
 • تنوع مدلی بسیار بالا همانند کشویی، لولایی، ثابت، سایبانی و …
 • مقاومت در برابر آلودگی هوا، گرد و غبار و …
 • ایمن در برابر زلزله و سرقت
 • نیاز به نگهداری بسیار کم
 • طول عمر بالا
 • و …

جمع بندی: تنها عیب پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک که باید بدانید!

تنها عیب پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک که باید بدانید!

پنجره آلومینیومی ترمال بریک تنها یک عیب بزرگ دارد و آن هم قیمت آن است! دلیل این موضوع هم پروفیل آلومینیوم به کار رفته در این پنجره است که باعث می‌شود نسبت به سایر پنجره‌ها قیمت بیشتری داشته باشد، اما حقیقت ماجرا را در نظر بگیرید. خرید این نوع پنجره دوجداره در برابر این همه مزایایی که برای شما به همراه دارد، نوعی سرمایه گذاری نیست؟

شما با این پنجره می‌توانید در بسیاری از هزینه‌های خود صرفه جویی کرده و هزینه مازاد را در کنار دیگر مزایای این نوع پنجره در بلند مدت صرفه جویی کنید. شما می‌توانید برای خرید پنجره دوجداره و دیگر محصولات حوزه ساختمان از جمله جک پارکینگی، سایبان برقی و … بر روی مجموعه امین در حساب کنید.

تنها فاصله ای که میان ما و شما وجود دارد، یک تلفن است. با تماس با کارشناسان ما می‌توانید بعد از اخذ مشاوره به صورت کاملاً رایگان، بهترین انتخاب برای خرید را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *